کارآفرینی حقوقی {زمان تشکیل کلاس روزهای چهار شنبه 16:00 الی 18:00}

زمان ، روزهای چهار شنبه 16:00 الی 18:00، کلاس به محض رسیدن به حد نصاب تشکیل می شود و به ثبت نام کنندگان اطلاع رسانی می گردد. شماره تلفن تماس جهت پیگیری و پشتیبانی، 02532103556 از ساعت 11:30 تا 13:00 می باشد. همچنین متقاضیان می توانند سؤالات و پیگیری های خود را از طریق ارسال پیام در بحش نظرات انجام دهند.

مقدمه

کارآفرینی حقوقی  با هدف کمک به مساله اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حقوق در هر مقطع تحصیلی و با رویکرد خلاقیت و نوآوری می باشد. این کلاس به جهت کاربردی سازی دانش حقوق تدوین یافته است. که با اجرای آن می توان دانش حقوق را در عمل و به صورت کاربردی مشاهده نمود.ضمنا توانمند سازی مخاطبین خود در جهت تجاری سازی دانش حقوق، کمک فزاینده ای می نماید.

در این کلاس  به دنبال چند هدف متعالی با نگاه اشتغال زایی و آموزش دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حقوق، بنیان نهاده شده است. محور های مهم و اصلی  کارآفرینی حقوقی  به شرح ذیل می باشد:

1. نوآوری و خلاقیت در ارائه خدمات حقوقی

2. هوش حقوقی ( فوت کوزه گری در خدمات حقوقی)

3. اشتغال آفرینی دانشجویان و فارغ التحصیلان حقوق

4. افزایش مهارت فردی دانشجویان و فارغ التحصیلان حقوق

5. هدف گذاری صحیح و نحوه رسیدن به اهداف در مشاغل حقوقی

6. آموزش کاربردی علم حقوق با نگاه تجاری سازی ایده های حقوقی

7.فضای مجازی و نحوه درآمدزایی دیجیتال توسط حقوقدانان و دانشجویان حقوق


اهداف دوره 

1.بالا بردن انگیزه تحصیلی دانشجویان از طریق آموزش نگاه کاربردی به دانش حقوق

2. ارتقاء مهارت های کسب و کار اعم ازخلاقیت و نگاه جدید به خدمات حقوقی

3. پتانسیل ها و ظرفیت های قانونی جهت اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان حقوق

4.آموزش نحوه هدفگذاری و ایجاد گام های عملیاتی جهت دستیابی به اهداف ترسیم شده  


روش اجرای دوره 

الف_این دوره به صورت 6 جلسه 2 ساعته که در هر جلسه طی دو تایم  برگزار می شود. در نیمه اول کلاس به مباحث مبانی و کارآفرینی پرداخته شده و در نیمه دوم کلاس به مباحث کاربردی و قابل تجاری سازی پرداخته می شود. 

ب_همزمان با دوره "کارآفرینی حقوقی" به هریک از دانشجویان یک دفتر ویژه هدفگذاری و کارآفرینی اختصاص می یابد و همراه آن آموزش نحوه استفاده و هدف گذاری ارائه می گردد. این دفتر به طور اختصاصی و بر مبنای اهداف شخصی هر دانشجو طراحی می شود

ج_ این دوره به صورت آموزشی و پروژه محور اجرا می شود . به این صورت که هر یک از دانشجویان از جلسه 4 به بعد باید اهداف شغلی و حرفه ای خود را انتخاب نمایند و برای اهداف خود مسیر و گام های رسیدن ترسیم نمایند. در ابتدای هرجلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت رسیدن به هدف در کلاس ارائه می نماید.

د-در انتهای دوره هر یک از دانشجویان دارای مهارت هدف گذاری و نحوه رسیدن به آن می شوند و همچنین دارای اعتماد به نفس کافی جهت بازار سازی حقوقی برای خود می شوند. یاد میگیرند چگونه می توانند در علم حقوق خلاقیت داشت و به تولید محصول حقوقی خواهند رسید.


محمد حسین مرادی

محمد حسین مرادی

سوابق علمی : -اخذ رتبه 99 در کنکور سراسری کارشناسی ارشد سال 1392 -ثبت ایده " آینده پژوهی حقوقی" در مرکز رشد علوم انسانی استان قم در سال 1393 -رتبه اول در میان فارغ ‌التحصیلان کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل دانشگاه قم(برادران) در سال 1394 -رتبه اول مصاحبه ورودی دکتری دانشگاه مفید قم در بهمن سال 1395 -تدریس"حقوق بین الملل عمومی" دانشگاه مفید قم در سال تحصیلی 97-1396 -تدریس"حقوق شهروندی" دانشگاه پویش در سال تحصیلی 1397-1398 -پایان نامه برتر دانشجویی کشور ، روز ملی حقوق بشر اسلامی، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در سال 1397 -دفاع پایان نامه با موضوع " بررسی اصل حق تعیین سرنوشت در پرتو تحولات بحرین" _ بانمره عالی : 19 _ دانشگاه قم سال1394 -ایده برتر"کارافرینی حقوقی" در جشنواره برترین ایده های کارآفرینی دانشجویی دانشگاههای استان قم سوابق آموزشی: 1.گواهی شرکت در همایش بین المللی "حقوق تجارت بین الملل ، سرمایه گذاری خارجی و حمل و نقل بین المللی" 2.گواهی شرکت در کارگاه آموزشی " تجارت بین الملل و قراردادهای بین المللی " 3. گواهی شرکت در نشست آموزشی تخصصی " ابطال آرا داوری در پرتو قوانین موجد حق" 4.گواهی شرکت در کارگاه آموزشی " اسلام و حقوق بشردوستانه بین المللی"_مرکزمطالعات تطبیقی اسلام و حقوق بشردوستانه 5.گواهی شرکت در کارگاه " ابعاد حقوقی اجرای پیمان نامه های بین المللی حقوق بشر در فرآیند قضایی ملی" دانشگاه تهران 6.گواهی شرکت در کارگاه تخصصی " جمهوری اسلامی ایران و سازوکارهای جهانی حقوق بشر" 7.گواهی شرکت در کارگاه علمی آموزشی" روش شناسی آینده پژوهی در حقوق بین الملل" سوابق اجرایی : 1.وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری از سال 1394 2.مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مؤسسه حقوقی بین‌المللی پارس‌آراء از سال 1393 3.عضو كميته اجرایی "همایش ملی ایران و حقوق بین الملل،صلح و امنیت منطقه ای" در سال 1394 4.عضو کلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم در سال 1386 5.عضو انجمن علمی حقوق بین‌الملل دانشگاه قم از سال 1393 6.عضو هیئت مؤسس مؤسسه حقوقی بین‌المللی پارس‌آراء از سال 1393 7.عضو شعبه 33 حقوقی شورای حل اختلاف قم سال 1393 8.واحد فناور در پارک علم و فناوری استان قم با ایده " آینده پژوهی حقوقی تجاری بین المللی" از سال 1395 9.عضو شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه قم سال 1391 سوابق خدمات حقوقی غیر وکالتی: 1.تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی_مشارکت_سرمایه گذاری_بیع_اجاره_ماده10_جعاله 2.تعریف و ارائه محصول جدید و دانش بنیان"LFS" برای اولین بار در ایران ، با نگاه کاهش پرونده قضایی و دعاوی حقوقی و پیش گیری حداکثری از دعاوی حقوقی با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی و حقوق موضوعه. 3. خدمات داوری حقوقی و حل و فصل اختلافات (پرونده های متعدد) 4.مشاوره حقوقی مکتوب، حضوری، تلفنی(سامانه909)


1. آشنایی با کارآفرینی حقوقی

2. مفهوم کارآفرینی

3. کارآفرینی در علوم انسانی

4. مفهوم کارآفرینی حقوقی

5. فواید کارآفرینی حقوقی

6. نهادهای حامی از کارآفرینان

7. آیا رشته حقوق یعنی : وکالت ، قضاوت ، سردفتری؟

8. کمیسیون های خاص نهاد های اداری (مراجع شبه قضایی_60 کمیسیون )

9. تفاوت نگاه کارآفرینی با نگاه کارمندی در کارآفرینی حقوقی

10. تنظیم متن اسناد حقوقی و قراردادها

11. تاثیر زبان بدن و فن بیان در درآمد زایی حقوق دانان

12. نهاد داوری در حقوق ایران و راهکارهای عملی درآمد زایی از این نهاد حقوقی

13. بیان اصول صحیح هدف گذاری تحصیلی و شغلی

14. ثبت شرکت،ثبت برند و علام تجاری ، ثبت اختراع و طرح صنعتی

15. دفتر ویژه برنامه ریزی و کارآفرینی

16. آینده پژوهی حقوقی LFS

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید.

مدرس دوره محمد حسین مرادی
قیمت(تومان) 120,000
نظرات شما هنوز برای این درس نظری وارد نشده است.