نرم افزار safe و etabs {زمان تشکیل پنج شنبه ها 8:00 الی 10:00}

مرکز آموزش های آزاد دانشگاه قم در راستای بهود کیفیت آموزشی اقدام به برگزاری یک دوره آموزش نرم افزار safe و etabs مینماید. زمان برگزاری دوره پنج شنبه ها 8:00 الی 10:00 ، 42 ساعت مدت آموزش و مبلغ 350.000 تومان هزینه دوره میباشد

ETABS

ETABSنرم افزاری پر کاربرد در رشته های مرتبط سازه است که جهت تحلیل و طراحی سازه های ساختمان به کار می رود. اهمیت و ضرورت یادگیری این نرم افزار از این رو بالا است که امروزه زمان و دقت، آیتم بسیار مهمی در زندگی محسوب می شود و امکان طراحی سازه ها به صورت دستی برای سازه های کوچک بسیار زمان بر بوده که همین امر برای سازه های بلند مرتبه تقریبا ناممکن می شود.

SAFE

اين برنامه که مخصوص طراحي انواع دال ها مي باشد و داراي محيط گرافيکي قدرتمندي است که تمامي عمليات مربوط به ايجاد و اصلاح مدل ، بهينه سازي طرح و نمايش نتايج خروجي در آن صورت مي گيرد.
از قابليت هاي مهم آن مي توان به الگوريتم هاي جديد تحليل مدل ، توليد خودکار شبکه اجزائ محدود ، روش حل سريع معادلات و سيستم مديريت حجم زياد اطلاعات اشاره کرد. به کارگيري المان هاي خمش صفحه اي دقيق ، استفاده از تنش هاي کل که نتايج قابل قبولي را بدون نياز به يک شبکه اجزاء محدود ريز به وجود مي آورد و همچنين امکان طراحي بر اساس آئين نامه طراحي بتني آمريکا و ساير آئين نامه هاي معتبر از ديگر قابليت هاي برنامه است.
در برنامه SAFE امکان فراخواني هندسه مدل و همچنين نيروها براي "پي" و يا تغيير مکان ها براي دال ها از برنامه ETABS وجود دارد. امکان ارسال پلان به اتوکد براي نقشه هاي اجرائي از ديگر قابليت هاي اين نرم افزار محسوب مي شود.


مهندس سید محمد مهدی غفوری

دانشجوی دکتری مهندسی عمران دانشگاه قم و مدرس دانشگاه

مهندس غفوری (متولد 1365) تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی عمران به ترتیب در دانشگاه های قم و خوارزمی گذرانده اند. ایشان هم اکنون دانشجوی سال آخر دکتری مهندسی عمران (گرایش سازه) دانشگاه قم می باشند. ایشان در تمام مقاطع تحصیلی حائز رتبه اول در دوره خود بوده اند. همچنین در سال های 1385، 1386، 1392 و 1395 پژوهشگر برتر دانشجویی دانشگاه قم بوده اند.


درس اول

مدل سازی هندسه سازه

درس دوم

تعریف دستگاه های مختصات کلی و محلی

درس سوم

توضیح تمامی منوهای نرم افزار

درس چهارم

تعریف مشخصات مصالح، مقاطع و بارها

درس پنجم

تخصیص تعاریف به مدل ترسیمی

درس ششم

تحلیل سازه

درس هفتم

کنترل پارامتر های واژگونی، پیچش و تغییرمکان

درس هشتم

طراحی اجزای سازه های بتنی

درس نهم

کنترل مقاطع طراحی شده بتنی

درس دهم

طراحی اجزای سازه های فولادی

درس یازدهم

کنترل مقاطع طراحی شده فولادی

درس دوازدهم

ترسیم پی

درس سیزدهم

کنترل برش پانچ

درس چهاردهم

کنترل برش یک طرفه

درس پانزدهم

میلگرد گذاری پی

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید.

مدرس دوره مهندس سید محمد مهدی غفوری
قیمت(تومان) 350,000
نظرات شما هنوز برای این درس نظری وارد نشده است.